صبح به وقت فرهنگ هر روز صبح از ساعت 6:05 تا 7:10 به مدت 65 دقیقه

رادیو فرهنگ

صبح به وقت فرهنگ

نگاهی به راه حل‌های تشخیص واقعیت ها از شایعات در "صبح به وقت فرهنگ "

برنامه « صبح به وقت فرهنگ» امروز به بررسی راه حل‌های تشخیص واقعیت ها از شایعات می‌پردازد.

1400/11/24
|
08:20

بسیار پیش آمده است كه خبری را شنیده اید یا خوانده اید كه فقط درباره یك بخش آن اطلاعات داشته اید و آن بخش را درست دیده اید و به واسطه همین اعتماد فرض كرده اید كه ادامه متن هم حتما درست است. این ترفندی است برای این كه شما با خودتان بگویید خب تا اینجایش را كه می دانم درست است پس حتما بقیه اش هم حقیقت دارد. مراقب بخشی از محتوای مطالبی كه درباره آن اطلاعاتی ندارید، باشید.
ساده ترین و مهم ترین كاری كه اول از همه باید انجام بدهید، بررسی منبع پیام یا خبر است. چه خبری را كسی برایتان نقل می كند و چه خبری را كه در فضای مجازی می خوانید. از آنجا كه بخش زیادی از مطالب در فضای مجازی و شبكه های پیام رسان موبایل به صورت متن منتشر می شود داشتن یك لینك اینترنتی به عنوان منبع ساده ترین كاری است كه انتشار دهنده خبر می تواند برای اعتباربخشی به خبرش در متن بگذارد تا خواننده روی آن كلیك كند و ببیند مربوط به چه وبسایتی است یا خود آن وبسایت از كجا آن را نقل قول كرده است.
در برنامه « صبح به وقت فرهنگ» روز یكشنبه 24 بهمن ماه به این سوال كه "چطور میشه واقعیت ها رو از شایعات تضخیص داد؟؟ " پاسخ داده می‌شود.

برنامه « صبح به وقت فرهنگ »هر روز ساعت 6:30 تا 7:55 از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود

دسترسی سریع
صبح به وقت فرهنگ