صبح به وقت فرهنگ شنبه تا پنج شنبه از ساعت 06:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو فرهنگ

صبح به وقت فرهنگ

پاسداشت زبان فارسی در صبح به وقت فرهنگ

برنامه « صبح به وقت فرهنگ» امروز به پاسداشت زبان فارسی می‌پردازد.

1400/12/03
|
10:46

یكی از اركان مهم هویت و استقلال هر كشوری استقلال فرهنگی است و یكی از مهم ترین ابزار استقلال فرهنگی، زبان است. بنابراین بر هر فرد ایرانی كه نسبت به هویت ملی و فرهنگی خود احساس مسئولیت می كند لازم است زبان فارسی را پاس دارد.
زبان شیرین و دیرین فارسی چه در قالب فارسی باستان و كتیبه ها و سنگ نوشته های خطوط میخی و چه در قالب فارسی میانه و سنگ نوشته های خطوط پهلوی و چه در قالب فارسی دری و خط فارسی كه دارای فرهنگ غنی و پربار ادبیات بعد از اسلام است، همه جا بهترین سرمایة ملی و هویّت ما ایرانیان است. این امانت گرانبها میراثی است كه سینه به سینه و نسل به نسل به دست ما رسیده است؛ همین گوهر گرانسنگ است كه فردوسی می گوید عجم را با آن بها داده و قدر و قیمت بخشیده است.
زبان فارسی سامان بخش هویت ما ایرانیان در ایران و جهان است و باید همة ما در حفظ و مراقبت و سالم نگاهداشتن آن به هیچ وجه كوتاهی نكنیم.
در برنامه « صبح به وقت فرهنگ» روز سه‌شنبه 3 اسفند ماه به این سوال كه "چقدر سعی می كنید در گفت و گوهای روزانه به زبان فارسی پایبند باشیم؟ " پاسخ داده می‌شود.
گفتنی است؛ زبان فارسی كه زبان دوم جهان اسلام است (در شبه قارة هند زبان اول اسلام است) می تواند یكی از بهترین رسانه های تمدن اسلامی در جهان باشد.
برنامه « صبح به وقت فرهنگ »هر روز ساعت 6:30 تا 7:55 از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح به وقت فرهنگ