بوطیقا شنبه - دوشنبه - چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

بوطيقا

« جنگ‌جهانی سوم» در « بوطیقا» رادیو فرهنگ

فیلم «جنگ جهانی سوم » در برنامه «بوطیقا»دوشنبه 25 اردیبهشت ماه نقد و بررسی می‌شود.

1402/02/25
|
06:46

«بوطیقا» عنوان برنامه‌ ای پژوهش محور از رادیو فرهنگ است كه این هفته در نقد و بررسی فیلمنامه ها به فیلم سینمایی « جنگ جهانی سوم »اختصاص دارد.

در برنامه این هفته «كورروش حسینی»؛ استاد دانشگاه ،پژوهشگر و كارگردان سینما فیلم نامه «جنگ جهانی سوم » فیلم جنگ جهانی سوم، ششمین فیلم بلندساخته‌ی هومن سیدی، كه توانست در جشنواره‌ی ونیز سال 2022 جوایز بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش اول مرد را در بخش افق‌های نو كسب كند، را نقد و بررسی می كند.
این اولین فیلم هومن سیدی نیز است كه در آن غیر از خود او، كس یا كسانی دیگر به‌عنوان فیلم‌نامه‌نویس حضور دارند. هم‌كاریِ سه‌نفره‌ی شكل‌گرفته بین سیدی، آرین وزیردفتری و آزاد جعفریان فیلمنامه جنگ جهانی سوم را رقم زده است.
در برنامه امشب "بوطیقا" ضمن استفاده از تیزر و بخشهایی از فیلم "جنگ جهانی سوم" فیلم‌نامه این فیلم نقد و بررسی می‌شود.
فیلم، داستان كارگری به نام شكیب (با بازی محسن تنابنده) است كه زن و فرزند خود را در زلزله از دست می‌دهد و به صورت تصادفی با دختری كر و لال به نام لادن آشنا می‌شود. در ادامه، این آشنایی هم‌زمان می‌شود با كار جدید او كه در پشت صحنه یك فیلم مربوط به جنگ جهانی است. او كه به عنوان یك كارگر ساده برای پشت صحنه این فیلم انتخاب می‌شود با بیماری بازیگر نقش هیتلر، برای بازی در این نقش انتخاب می‌شود و . . .
برنامه «بوطیقا» را ساعت 21:00به مدت 30 دقیقه به تهیه‌كنندگی «مریم قاسمی» روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوید.

دسترسی سریع
بوطیقا