بوطیقا شنبه - دوشنبه - چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

بوطيقا

نقد و‌‌ بررسی فیلمنامه ی فیلم «پیلوت» در رادیو فرهنگ

فیلمنامه ی فیلم «پیلوت» در برنامه «بوطیقا» رادیو فرهنگ دوشنبه یكم خرداد ماه نقد و ‌بررسی می شود.

1402/03/01
|
09:24

«بوطیقا» عنوان برنامه‌ ای پژوهش محور از رادیو فرهنگ است كه این هفته در نقد و بررسی فیلمنامه ها به تحلیل فیلمنامه فیلم سینمایی «پیلوت» ،اختصاص دارد.

در برنامه این هفته كوروش حسینی، منتقد سینما ، فیلم نامه « پیلوت» به نویسندگی ابراهیم ابراهیمیان و محمدعلی محمدی را بررسی می كند.
پیلوت فیلمی به كارگردانی ابراهیم ابراهیمیان و به تهیه‌كنندگی محمدرضا مصباح محصول سال 1396 است داستان این فیلم درباره همسری است كه بدون اجازه شوهرش پسر چهار ساله شان را برای جراحی قلب به تهران آورده. شوهر بی وقت به همراه برادرش سعید خودش را به تهران میرساند و این آغاز بحران پیچیده ای بین آنهاست.
شب‌هنگام سعید (جواد عزتی) و برادرش وحید (حمیدرضا آذرنگ) برای ملاقات سهیل ( پسر وحید) به بیمارستان می‌روند. سعید متوجه می‌شود‌ سهیل در اثر انجام عمل جراحی از دنیا رفته است، اما این موضوع را تا صبح از وحید مخفی نگه می‌دارد. با ورود فهیمه (بهدخت ولیان) و پدرش (سعید آقاخانی) به بیمارستان، ‌وحید متوجه فوت فرزندش می‌شود و به دلیل غم فقدان و خشم بی‌خبری به فهیمه حمله می‌برد و او را به باد كتك می‌گیرد. فهیمه و وحید چند ماهی است كه از یكدیگر جدا شده‌اند و فهیمه به علت حكم حضانت،‌ بدون اطلاع وحید، ‌سهیل را به تیغ جراحی سپرده است. وحید علی‌رغم بیماری طولانی‌مدت سهیل، عمل جراحی را عامل مرگ فرزندش می‌داند و به همین دلیل به مجادله با فهیمه و حسن می‌پردازد.
رادیو فرهنگ تیزر و بخشهایی از این فیلم را نیز می شنوند.
برنامه «بوطیقا» ساعت21:00 به مدت 30 دقیقه به تهیه‌كنندگی «مریم قاسمی» روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
بوطیقا