بوطیقا شنبه - دوشنبه - چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

بوطيقا

نگاهی به فیلمنامه ی فیلم « نزدیكتر» در رادیو فرهنگ

فیلمنامه ی فیلم « نزدیكتر» در برنامه «بوطیقا» رادیو فرهنگ دوشنبه 26 تیر ماه نقد و ‌بررسی می شود.

1402/04/26
|
08:47

«بوطیقا» عنوان برنامه‌ ای پژوهش محور از رادیو فرهنگ است كه این هفته در نقد و بررسی فیلمنامه ها به تحلیل فیلمنامه فیلم سینمایی «نزدیكتر»اختصاص دارد.

در برنامه این هفته كوروش حسینی،فیلمنامه نویس ،كارگردان سینما ،پژوهشگر سینما و استاد دانشگاه ، فیلم نامه « نزدیكتر» به نویسندگی بهرام توكلی و هستی بروشتنی را بررسی می كند.
نزدیكتر فیلمی به كارگردانی مصطفی احمدی و تهیه‌كنندگی سپهر سیفی محصول سال 1393 است
رادیو فرهنگ تیزر و بخشهایی از این فیلم را نیز می شنوند.
این فیلم داستان علی (صابر ابر) است كه به نامزدش، مهتاب (پگاه آهنگرانی) به دروغ گفته است كه همه اعضای خانواده‌اش را در یك تصادف رانندگی از دست داده است. اما یك شب تصمیم می‌گیرد كه واقعیات زندگی‌اش را برای مهتاب بازگو كند. علی، مهتاب را به منزل خانوادگی‌شان در بیرون از تهران می‌برد؛ خانه‌ای كه مادرش در آنجا زندگی می‌كند و در شب ورود آنها همه اعضای خانواده برای مهمانی خداحافظی برادر زادهء علی در آنجا حاضر شده‌اند. بازگشت ناگهانی علی به خانه به درگیری‌های های لفظی شدید بین او و برادر و خواهرش می‌انجامد. مهتاب در بین پرخاش‌ها در میابد كه علی در پی اعتیاد، سه سال ناپدید شده بوده و جستجوهای خانواده برای یافتن او بی‌نتیجه بوده است. مادر اما از بازگشت علی شادمان می‌شود. تندی‌های اعضای خانواده موجب می‌شود علی در پی ترك خانه برآید ولی مهتاب می‌خواهد بماند و بفهمد كه دلیل ناراحتی شدید برادر و خواهر از بازگشت علی چیست
برنامه «بوطیقا» ساعت21:00 به مدت 30 دقیقه به تهیه‌كنندگی «مریم قاسمی» و‌گویندگی» راضیه گردكاهد»روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
بوطیقا