بوطیقا شنبه - دوشنبه - چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

بوطيقا

نگاهی به فیلم « خون شد » مسعود كیمیایی در رادیو فرهنگ

فیلمنامه ی فیلم « خون شد » در برنامه «بوطیقا» رادیو فرهنگ دوشنبه 2مرداد ماه نقد و ‌بررسی می شود.

1402/05/02
|
07:14

«بوطیقا» عنوان برنامه‌ ای پژوهش محور از رادیو فرهنگ است كه این هفته در نقد و بررسی فیلمنامه ها به تحلیل فیلمنامه فیلم سینمایی «خون شدر»اختصاص دارد.
در برنامه این هفته كوروش حسینی،فیلمنامه نویس ،كارگردان سینما ،پژوهشگر سینما و استاد دانشگاه ، فیلم نامه « خون شد » به نویسندگی و كارگردانی«مسعود كیمیایی» را بررسی می كند.
«خون شد»، فیلمی در ژانر خانوادگی-اجتماعی و درام به نویسندگی و كارگردانی «مسعود كیمیایی» و تهیه كنندگی «جواد نوروزبیگی» و محصول سال 1398 سینمای ایران است. این فیلم برای اولین بار در 38 امین دوره جشنواره فیلم فجر به روی پرده رفت و توانست نامزد دریافت 2 جایزه «بهترین بازیگر نقش مكمل زن» و «بهترین چهره پردازی» شود. بازیگران مطرحی همچون «سعید آقاخانی»، «نسرین مقانلو»، «سیامك صفری»، «لیلا زارع»، «هومن برق نورد»، «سیامك انصاری» و «اردشیر احمدی» در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند. داستان این فیلم درباره همسر دوم و مادری است كه مسئول مراقبت از دختر خود و فرزندان شوهرش است. او همچنان كه اقتدار خود را حفظ كرده است برای خانواده اش فداكاری می كند. تفاوت سنی زیاد او با شوهرش علت نگرانی او درباره همسر و فرزندانش است
شنوندگان این برنامه در رادیو فرهنگ تیزر و بخشهایی از این فیلم را نیز می شنوند.
برنامه «بوطیقا» ساعت21:00 به مدت 30 دقیقه به تهیه‌كنندگی «مریم قاسمی» و‌گویندگی» راضیه گردكاهد»روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
بوطیقا