صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یك شنبه هر هفته از ساعت 14:30 به مدت 45 دقیقه

برنامه رادیویی وطن فارسی که در این عمر کم، مخاطبان قابل توجهی در ایران و کشورهای فارسی زبان یافته است این هفته یکشنبه 29 تیرماه، به آموزش زبان و ادبیات فارسی در مجامع دانشگاهی بنگلادش اختصاص دارد .

در این برنامه محمد مظهر الاسلام گوینده بنگلادشی رادیو فرهنگ با دکتر کاظم کهدویی استاد برجسته دپارتمان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه داکا گفتگو می کنند و ایشان موقعیت زبان فارسی در بنگلادش را بحث و بررسی می کند.
در وطن فارسی این هفته از زبان فارسی در کشور پاکستان هم بحث می شود و دکتر برهان احمد که در دانشگاه تهران در حال گذراندن دوره دکترای زبان و ادبیات فارسی هستند از زبان فارسی در پاکستان می گویند و نیز سایین ظهور یکی از صوفی خنیاگران ایالت سند پاکستان معرفی شده و اثری درخشان از او تقدیم شنوندگان می شود.
بخش دوم از گرامیداشت شادروان محمدعلی عجمی را جویشگر ارزنده تاجیکستان «رستم وهاب زاده » از نویسندگان تاجیکستان و از شهر دوشنبه همدلی و همراهی کرده اند که شنیدنی است.
گفتنی است وطن فارسی به تهیه کنندگی محمدحسینی باغسنگانی، کاری از گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ است که یکشنبه‌ها ساعت 14:30 به گویندگی بهروز رضوی روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز پخش می‌شود.

مرتبط با این خبر

  • نگاهی به اشعار شاعران پارسی گوی جهان در وطن فارسی رادیو فرهنگ

  • وطن فارسی این بار از شاعران افغانستانی روایت می کند