هفت اقلیم شنبه تاجمعه از ساعت 16:00 تا 16:55 به مدت 55 دقیقه

رادیو فرهنگ

هفت اقليم

علوم ارتباطات موضوع «هفت اقلیم»چهارشنبه های رادیو فرهنگ شد

برنامه «هفت اقلیم» از امروز یكم شهریورماه چهارشنبه ها با موضوع علوم ارتباطات و سوادرسانه ای از شبكه رادیویی فرهنگ پخش می شود.

1402/06/01
|
09:55

برنامه« هفت اقلیم» از گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ ساعت 16:00روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز روانه آنتن می شود.
امروزه با پیشرفت فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی می‌توان گفت كه رسانه‌های نوین بر شیوه های زندگی در جامعه تأثیر زیادی داشته و نقش مهمی را در تعاملات و ارتباطات ایفا می كنند.
در راستای واكاوی و تحلیل این نقش مهم و رسالت رسانه ای و‌آشناسازی مخاطب با مفاهیم علوم ارتباطات و‌رسانه ‌برنامه هفت اقلیم چهارشنبه ها به تهیه كنندگی معصومه علوی نكو و اجرای كارشناسی سعید اسلام زاده و گویندگی نگین خواجه نصیر به تحلیل نقش مهم آشنایی با علوم ارتباطات و سواد رسانه ای در جامعه و آغاز سلسله مباحث معرفی این موضوع اختصاص یافته است.
گفتنی است عوامل این برنامه دانش آموخته علوم ارتباطات هستند و بخش های متنوع از جمله كارشناسی، گزارش، معرفی كتاب را برای معرفی و آگاهی بخشی علوم شناختی تدارك دیده اند.
با توجه به پیشرفت تكنولوژی های نوین ارتباطی و سلطه رسانه های جدید بر ابعاد گوناگون زندگی بشری، آشنایی با علوم ارتباطات اجتماعی به عنوان یكی از علوم كاربردی در جهان امروز ضروری است كه در این برنامه به این مساله توجه می شود .

دسترسی سریع
هفت اقلیم