از ساعت به مدت

رادیو فرهنگ

در قلمرو فرهنگ

از تدابیری برای مقابله با ویروس كرونای جهش یافته تا میلاد امام جواد علیه السلام در برنامه «در قلمرو فرهنگ» رادیو فرهنگ

رادیو فرهنگ در برنامه « در قلمرو فرهنگ‌»دوشنبه 4 اسفندماه به موضوعات فرهنگی ، تاریخی، اجتماعی روز می پردازد.

1399/12/04
|
12:56

«در قلمرو فرهنگ» كاری از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ است كه هر روز مسائل تاریخی و اجتماعی –فرهنگی را مورد بررسی قرار می دهد و امروز در بخشی ویژه ولادت با سعادت امام محمد تقی جوادالائمه علیه السلام گرامی داشته شده و یكی از اساتیدتاریخ اسلام در باره زمانه امام علیه السلام مطالبی را بیان می كند.
همچنین در این برنامه برگی از تاریخ مختاری كه به رئیس الوزرایی سید ضیاء طباطبایی و دكتر حسابی پرداخته ورق می خورد و انتصاب آیت الله بهشتی از سوی امام خمینی ره به ریاست دیوان عالی كشور موضوع دیگری است كه یكی از اساتیدتاریخ معاصر به آن پرداخته و در باره این حكم و شهید بهشتی سخن می گوید.
در این برنامه مقرنس مجدی یكی از آثار تاریخی مذهبی سیستان و بلوچستان معرفی می شود.
كرونا نامه بخش دیگری از برنامه« در قلمرو فرهنگ»است كه به لزوم نگرش جدید به تغذیه پس از همه گیری كرونا در جهان اشاره دارد و یك استاد علوم غذایی به شنوندگان توصیه هایی خواهد داشت
در بخش مشاركت مخاطبین نیز شنوندگان می توانند از طریق راه های ارتباطی برنامه به این پسش كه كدام ویژگی امام محمد تقی جوادالائمه علیه السلام را دوست داشته و بدان عمل می كنند پاسخ دهند .
برنامه «در قلمرو فرهنگ» به تهیه كنندگی « امیررضا راز» ساعت 12:30 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز و موج ای ام ردیف 585 كیلوهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
در قلمرو فرهنگ