از ساعت به مدت

رادیو فرهنگ

در قلمرو فرهنگ

نگاهی به شاخص های شخصیتی حضرت محمد (ص) در برنامه « در قلمرو فرهنگ»

پنجشنبه 21 اسفندماه برنامه در قلمرو فرهنگ رادیو فرهنگ به موضوع مبعث پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله اختصاص دارد.

1399/12/20
|
22:06

در برنامه «در قلمرو فرهنگ» یكی از اساتید دانشگاه درباره بعث نبی اكرم صلی الله علیه و آله مطالبی بیان می كند و در بخش برگی از تاریخ نیز بیانیه امام خمینی (ره) درباره تحریم شركت در حزب رستاخیز و همچنین معاهده مارس بین روسیه و ایران (دهم مارس 1735 میلادی طبق تقویم میلادی گریگوری) پس از پیروزی نادر شاه در بین النهرین و كركوك مورد توجه قرار می گیرد.
در بخش دیگری اخلاق و رفتار پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله پیش از مبعث در بین قوم و مردم مكه با حضور استاد و كارشناس تاریخ صدر اسلام بررسی می شود و مواردی چون پیمان برادری،تجارت و امین بودن مورد بحث قرار می گیرد.
در بخش مقرنس مجدی برنامه «در قلمرو فرهنگ» نیز معماری مسجدالنبی ارزیابی می شود.
كرونانامه نیز امروز با یك استاد جامعه شناس همراه شده تا به لزوم رعایت قوانین اجتماعی توسط افراد مختلف جامعه بویژه قراردادهای بهداشتی پرداخته شود.
همچنین در این برنامه شنوندگان می توانند درباره پیام مبعث حضرت رسول صلی الله علیه و آله برای انسان ها آنچه به نظرشان می رسد در قالب پیامك و‌تماس تلفنی مطرح كنند.
برنامه «در قلمرو فرهنگ» به تهیه كنندگی « امیررضا راز» ساعت 12:30 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز و موج ای ام ردیف 585 كیلوهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
در قلمرو فرهنگ