شب های فرهنگ شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 21:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

شب هاي فرهنگ

بررسی غزلی از دیوان شمس در برنامه «شب های فرهنگ»

غزل « بی همگان‌ به سر شود»در برنامه در برنامه «شب های فرهنگ» شنبه 12 آذر بررسی می‌شود.

1401/09/12
|
10:11

برنامه «شب های فرهنگ»امشب با موضوع بررسی غزلی از دیوان شمس امشب ساعت 21:30 میزبان غلامحسین ابراهیمی دینانی می شود تا روایتگر غزل بی همگان به سر شود بی تو به سر نمیشود" در رادیو فرهنگ باشد.
برنامه « شب های فرهنگ» كاری از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ است كه با موضوع میراث فرهنگی، تاریخ عرفان، تاریخ ایران و تاریخ فلسفه اسلامی از رادیو فرهنگ پخش می شود.
در این برنامه 30 دقیقه ای، امشب اسماعیل منصوری لاریجانی در ،گفت و گو‌با دكتر غلامحسین ابراهیمی دینانی - استاد فلسفه - غزل 533 مولانا "بی همگان به سر شود بی تو به سر نمیشود از كتاب غزلیات شمس تفسیر و روایت می شود .
گفتنی است تفسیر غزلیات مولانا معروف به غزلیات شمس تبریزی یا دیوان كبیر براساس تصحیح دكترمحمدرضا شفیعی كدكنی توسط دكتر دینانی با زبانی ساده و در عین حال علمی و استدلالی در دوجلد به نام «شعاع شمس» كه گفت‌وگوهایی است كه كریم فیضی با ایشان درباره غزلیات شمس داشته به قلم آمدهاست و در مجموع 125 غزل از غزلیات پرمعنی و درون دار مولانا جلال الدین بلخی، خالق بلندآوازه مثنوی معنوی مورد شرح و تفسیر قرار گرفته است.
برنامه «شب های فرهنگ» را به تهیه كنندگی فریده گودرزی ساعت 21:30 روی موج اف ام‌ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ دریافت كنید.

دسترسی سریع
شب های فرهنگ