موسیقی بدون كلام

گفتگو با امین سالمی رهبر اركستر نوای آفتاب در برنامه هفت اقلیم

1403/04/20
|
10:01

سالمی در این برنامه در مورد آخرین اجرای خود صحبت كردند و گفتند :
ما در سال گذشته دو اجرا داشتیم كه در آن خواننده حضور داشت. پس از آن اجراها ما به دلیل حب و بغض دوستان نسبت به خواننده مورد انتقاد قرار گرفتیم و به گونه ای به دلیل رضایت نداشتن از خواننده زحمات چهل نوازنده هم نادیده گرفته شد. همین خواننده سالاری باعث شد تا ما درصدد اجرای اركستری بدون خواننده بر آییم. ركستر «نوای آفتاب» سال گذشته تاسیس شد و به مناسبت ماه‌ صفر و اربعین حسینی با اجرای «خلوتگه خورشید» به آهنگسازی و رهبری امین سالمی و خوانندگی مهیار شادُروان با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همكاری انجمن موسیقی ایران طی 6 شب به صورت سازمانی در تالارهای رودكی و وحدت روی صحنه رفت.

همچنین این اركستر به رهبری امین سالمی و خوانندگی امیر رفعتی آبان ماه سال گذشته با بازخوانی و اجرای مجدد آثار و قطعات عاشقانه قدیمی و 50 سال اخیر موسیقی ایران در رویال هال اسپیناس پالاس تهران به روی صحنه رفت.

او در ادامه گفت : ما در اجرای آخر خود سعی كردیم موسیقی های مانگار فیلم را اجرا كنیم چرا كه موسیقی فیلم هم ماندگاری دارد هم خاطره انگیز است و هم زبان مشترك همه انسان هاست. چه بسا سعی كردیم آشتی بین مخاطب و موسیقی زنده را برقرار كنیم و دلزدگی مخاطب از اجراهای پلی بك را بر طرف كنیم.

ما سعی كردیم نشان بدهیم اركستر ها می توانند بدون خواننده حال مردم را در سالن های كنسرت خوب كنند.

دسترسی سریع