«رفع فقر» از دغدغه‌های اصلی شهید رئیسی بود

در مستند «دستاوردهای دولت شهید آیت‌الله رئیسی» در رادیو فرهنگ، «رفع فقر» از دغدغه‌های اصلی «شهید رئیسی» عنوان شد، و در تشریح تلاش های ایشان در راه «فقرزدایی» از جامعه، عملكرد سه ساله ایشان موردبررسی قرارگرفت.

1403/03/22
|
12:05

افزایش یارانه نقدی و گروه‌ های دریافت كننده یارانه و كالابرگ الكترونیكی(طرح فجرانه) نمونه‌هایی از تلاش‌های آیت‌الله شهید رئیسی و یارانش، برای رفع فقر در جامعه بود، كه كالاهای اساسی مورد نیاز خانواده‌ها و كالاهای ضروری برای سلامت آنها را تامین كرد.
افزایش مبلغ یارانه نیز مزید بر اینهاست؛ درحالی كه پیش از دولت شهیدرئیسی، مبلغ 45هزار تومان بعنوان یارانه داده‌ می‌شد، كه تاثیر چندانی در قدرت خرید مردم نداشت، و بدستور آقای رئیسی این عدد اصلاح و به 400هزار و 300هزار تومان برای دهك های مختلف افزایش یافت.
همچنین اجرای كالابرگ الكترونیكی از خرداد سال گذشته كه براساس آن، 220 هزار فروشگاه در كشور آماده توزیع 11 قلم كالای اساسی خانواده‌ها شدند، و دولت در اجرای این دو مرحله ١٩هزار و 4٠٠ میلیارد تومان كمك كرده‌است، و تنها در سه ماه از اجرای این طرح 139 میلیون بسته غذایی به ارزش بیش از 109 هزار میلیارد تومان بصورت عادلانه بین مردم توزیع شد.

دسترسی سریع